Дефіцит працівників у Польщі, які спеціальності найбільш затребувані

Вже давно польський ринок відчуває суттєву нестачу персоналу. І це стосується як просто різноробочих, так і високопрофесійних спеціалістів. Так згідно з статистикою, на кожній польській фірмі працює українець.

Особливо, гостро відчувається нестача персоналі після пандемії коронавірусу. Тож які галузі та яких працівників критично не вистачає у Польщі?

Нестача будівельників, працівників виробничої галузі

У будівничій галузі суттєво не вистачає бетонників, арматурників, столярів, покрівельників, вкладників бруківки, монтажників, механіків. До основних причин нестачі у будівельній та виробничій галузі відносять потребу спеціальної освіти та навиків, хорошу фізичну підготовку, рівень заробітної плати. Роботодавці дорогі інструменти та обладнання довіряють працівникам, які мають спеціальну професійну кваліфікацію, і таких якраз значно важче знайти. 

Нестача у гастрономічній галузі

У 2020 році у цій галузі не вистачає все більше кухарів та пекарів. На шляху до працевлаштування в цій галузі постають насамперед такі проблеми як ненормований графік роботи та робота понаднормово (що для поляків не завжди до вподоби), потреба постійно розвиватися та слідувати новим трендам в куховарстві, знання східної кухні та підвищення кваліфікації, у зв’язку з великою конкуренцією. 

Нестача медичного персоналу

Особливо через пандемію коронавірусу Польща відчула, наскільки не вистачає кваліфікованого медичного персоналу!

Хірургів, інтернів та педіатрів так мало, що директори медичних закладів змагаються, пропонуючи більш високу заробітну. Польська влада навіть вирішила щомісяця присуджувати стипендії для студентів останніх років медицини у розмірі 1,2-2 тис. злотих, якби вони лише згодні приїхати працювати там надалі.

Також варто зазначити, що з боку міністра охорони здоров’я була пропозиція, щоб іноземець із медичним чи медико-стоматологічним дипломом, виданим третьою країною, мав змогу працювати максимум 5 років у польській лікарні без необхідності підтвердження диплому або проходження медичної перевірки. Все мало відбуватися за згодою певної дільничної лікарської палати, яка перевірила б кваліфікацію такого лікаря, а через 5 років іноземець повинен скласти іспит на нострифікацію.

Тим часом щороку 80 іноземців подають заявки на визнання своїх дипломів у польські медичні університети. Не всім вдається скласти складні іспити з польської мови. Ось чому директори лікарень розраховували на полегшення прийому іноземців до польських лікарень.

Ведуться офіційні розмови про некомпетентність іноземних лікарів. Проте неофіційно багато експертів вказують, що польські лікарі бояться конкуренції з-за кордону.

Щодо українців, то Польща вже давно стала другою рідною країною по працевлаштуванні. Виїжджають цілими сім’ями і успішно себе реалізовують не лише на сільськогосподарських роботах чи різноробочими, а й у сферах будівництва, фінансів, медицини. Найважливішим чинником, який зумовлює українців залишати Батьківщину і їхати за кордон – це рівень заробітної плати.

Якщо Вас цікавлять актуальні вакансії роботи за кордоном, офіційне працевлаштування та оформлення документів, можете ознайомитися тут

Наші контакти:

+380 98-601-71-21

+380 50-936-56-55

 

Залиште свій відгук

avatar
  Subscribe  
Notify of