Як українські заробітчани вплинули на зростання економіки у Польщі?

 

Нещодавно було проведене дослідження групою науковців з Національного банку Польщі, в якому з’ясували, як українці вплинули на зростання економіки Польщі.

Період аналізували з 2013-2018 років. Так ось, було виявлено, що в цей період українці забезпечили зростання ВВП у Польщі на 0,5% і це 1/7 від загальної динаміки ВВП Польщі.

Якщо заглибитися у період 2002-2013 років, то спостерігається масове виїжджання поляків в інші країни на заробітки, відповідно економіка Польщі зазнала негативних змін. Проте у 2014 році українські заробітчани іммігрували у Польщу і цим самим підняли економіку. Поганого в цьому нічого немає, адже багато наших українців, працюючи у Польщі і заробивши собі певний грошовий капітал, повернулися на Батьківщину та змогли вкласти зароблені гроші у будівництво, навчання дітей, а також відкрили власний бізнес.

Польські дослідники підсумовують, що масова імміграція українських заробітчан у Польщу – це безпрецедентний феномен сучасної польської історії.

Проте також вони відзначили, що надалі все складніше українських заробітчан втримати у Польщі, адже багато з них обирає вже інші країни.

 

Якщо Вас цікавлять актуальні вакансії роботи за кордоном, можете ознайомитися тут

Залиште свій відгук

avatar
  Subscribe  
Notify of