Повернення грошей українцям у Польщі через втрачену роботу

Нещодавно польський президент у зв’язку з ситуацією коронавірусу підписав закон, який дозволяє отримати компенсаційні виплати. Розмір виплати становить 1400 злотих або 9400 грн на місяць передбачені громадянам Польщі, ЄС, а також деяким категоріям іноземців з третіх країн.

За інформацією “Gazeta.ua” на доплату можуть розраховувати:

  • власники карт сталого побиту і карт довгострокового резидента ЄС, в т.ч. виданих іншими країнами Євросоюзу (при постійному проживанні іноземця в Польщі);
  • особи, які мають блакитні карти (дозвіл на роботу, що вимагає високої кваліфікації);
  • особи, які перебувають в РП з гуманітарних обставин (біженці, захист, толерантне перебування і т.п.);
  • ті, хто володіє дозволом на перебування і роботу в якості члена правління юридичної особи;
  • члени сімей поляків або громадян ЄС, які проживають в РП, що володіють картами часового побиту, в тому числі тільки подали документи на такі карти (мають відповідний штамп), якщо на момент подачі у них була попередня КПП;
  • ті, хто має карту Побиту по роботі-єдиний дозвіл на перебування і роботу, або польську робочу візу.

За словами юриста з міжнародного працевлаштування Ярослава Стецюка, останній пункт розширює можливості вихідців з України, Росії та Білорусі, які приїхали до Польщі з метою роботи, але звільнених через коронавірус. 

Виплати можуть бути здійснені протягом трьох місяців – червень, липень і серпень. 

Нарахування буде проводитися з того місяця, в якому подано заяву. Наприклад, при подачі в останній день червня є шанс отримання доплат за три місяці, а в перший день серпня – тільки за один.

Подати заяву на виплати Dodatek solidarnościowy можуть і особи, які стоять на обліку на біржі праці. Однак в цьому випадку виплата допомоги по безробіттю припиняється на час отримання доплат. Останній день подання заяви на Доплату солідарності – 31 серпня 2020 року.

Подати заяву можна тільки онлайн через спеціальний сервіс Platforma Usług Elektronicznych ZUS. Для цього необхідно мати Підтверджений профіль, що можна зробити за допомогою аккаунта в системі ePUAP або за допомогою Інтернет-банкінгу всіх найбільших фінансових установ Польщі.

Якщо Вас цікавлять актуальні вакансії роботи за кордоном, можете ознайомитися тут

Залиште свій відгук

avatar
  Subscribe  
Notify of