Українські заробітчани у Польщі: освічені, молоді й працездатні

Дедалі частіше українці обирають працевлаштування за кордоном. Часто обирають майбутнє місце роботи в країнах-сусідках – Польщі, Чехії та інших.

Про сучасних українських заробітчан читайте у нашому матеріалі.
Як йдеться у соціологічному дослідженні, проведеному  Аналітичним департаментом міжнародної компанії з аутстафінгу «Gremi personal» (Польща) у партнерстві з Соціологічною агенцією VoxPopuli (Україна) з України до Польщі мігрують молоді, освічені українці. Середній вік заробітчанина – 34,5 роки. 36% українців в Польщі  мають вищу освіту, 41% – професійно-технічну чи спеціальну.

 Географія міграцій

60% мігрантів їдуть з центральних та східних регіонів, коли ще 3-4 роки тому до Польщі переважно їхали українці із західних областей.

Найпопулярнішими  місцями роботи серед українців є ­– робота на виробництві 50%, у сфері послуг чи будівництві – 17-18%, найменше – 17-18% задіяні у сільському господарстві.

Як зазначає експерт з міжнародного працевлаштування і власник компанії з аутстафінгу «Gremi personal» Євген Кириченко:

 «З України і надалі відбуватиметься відтік кваліфікованих і освічених українців. В Польщі вони готові працювати нижче своїх компетенцій, бо часто зварювальник отримує тут більше, ніж менеджер середньої ланки з двома вищими освітами в Україні».

За результатами соціологічного дослідження тільки 30 % українських заробітчан збираються повертатися в Україну. Решта і далі працюватиме в Польщі або поїде на заробітки до інших країн ЄС.

 

З-поміж країн, які цікавлять українців як майбутнє місце працевлаштування – Німеччина 51%,  22% – розглядають для роботи скандинавські країни та стільки ж – Чехію.

«Польська офіційна статистика вже давно прогнозує, що з 2 млн українських заробітчан, що працюють в Польщі, у першій хвилі можуть виїхати до Німеччини понад 0,5 млн. і це тільки підтверджують дані нашого соціологічного дослідження. Ситуація може змінитися, якщо звісно, Польща не замотивує їх залишитися в країні кращими пропозиціями асиміляції – вищими заробітками, можливістю довгострокового перебування чи возз‘єднання родин», – резюмує Євген Кириченко.

75 % українців задоволені теперішньою роботою у Польщі, але їхні вимоги ростуть. 80% задоволені стосунками з місцевими жителями на побутовому рівні.

 

 

 

Залиште свій відгук

avatar
  Підписатися  
Сповістити про