Вступ до вузів Польщі – які знання, документи та гроші потрібні

 Ваша дитина закінчила школу і ви прагнете дати їй хорошу освіту, і задумуєтесь разом з нею, куди піти вчитися, щоб і відповідно до рівня знань, і недорого і, звичайно, щоб диплом згодом мав вагу та знайти роботу було неважко…

навчання в польщі для українців

І все частіше батьки та і самі абітурієнти обирають навчання за кордоном – а особливо, в Польщі.

Тут є багато аргументів «за»:

 • країна-сусід,
 • споріднена мова, неважка для вивчення,
 • можливість навчатися на англійській мові,
 • вартість навчання всього на 20-30% вища аніж в наших ВУЗах, а то і така сама,
 • дипломи визнаються Євросоюзом,
 • кваліфікація на порядок вищого рівня,
 • можливість зробити кар’єру в Польщі а далі в Європі,
 • можна поєднувати навчання і роботу.

 • Припустимо, ви вже обрали навчання в Польщі. Що потрібно знати, які умови та особливості подачі документів, здачі.
  як поступити в польський Вуз українцям

  МОВА
   Перш за все ви маєте знати польську (В2), і якщо плануєте навчання на англійській, то і цю мову також (TOEFL i BT- 55+, IELTS- 6.0, LCCI – II, TOEIC- 730-855 т.п.). Це потрібно уточняти в кожного закладу окремо.
   Деякі вузи пропонують пройти у них курси польської мови до початку навчання, а потім здати внутрішній іспит. Це хороший варіант – проживши в Польщі місяць-другий до початку навчання у вузі, ви вже звикнете, і вам буде набагато простіше.

  ВАРТІСТЬ ТА ПІЛЬГИ
  Вартість навчання в польських вузах – від 500 до 3500 євро в рік, якщо ж ви оберете викладання на англійській мові то це в 2 рази дорожче. Також якщо вам сподобався ВУЗ та навчання задороге для вас, спробуйте в індивідуальному порядку звернутися до керівництва з прохання про зниження суми через неспроможність оплати. Можливо що вам підуть на зустріч. Також у ВУЗах є безкоштовні місця для навчання студентів з-за кордону. Але ви маєте мати хороші аргументи, чому саме ваша дитина варта цього місця. Чим вона особлива, які заслуги, відзнаки, досягнення має і т. п.
  Коли вже навчання триває, студенти отримують у багатьох вузах різні стипендії – соціальні, до прикладу, для власників Карти Поляка.

  ВИБІР ВУЗА
  По суті, це саме головне, і це логічно. Від того, наскільки вдало ви оберете навчальний заклад, залежить вся майбутня кар’єра.
   Так, ВУЗів у Польщі багато. І щоб не тратити часу даремно, спочатку оберіть напрям навчання, – медицина, програмування, психологія, будівництво…
  Згодом ви вже повинні знати, що плануєте робити по закінченню – повертатись і будувати кар’єру в Україні, залишитись в Польщі, їхати працювати в інші країни Євросоюзу… Від цього знову ж таки залежить вибір мови навчання і відповідно вартість від цього залежить.
   Місто навчання також немаловажливе – всі престижні університети природньо що розташовані у великих містах. Тут вже чітко налагоджена робота з іноземними студентами – соціальні умови, можливості, більший вибір спеціальностей… варіантів з роботою під час навчання також набагато більше ніж в невеличкому містечку.
   Для ознайомлення з такою інформацією підійдуть ресурси в інтернеті, що пропонують навчання в Польщі – як правило, у них є описи ВУЗів зі спеціальностями, вартістю, та ін. інформацією. До того ж, ви можете і скористатися їх послугами, якщо не впевнені в самостійному пошуку. Приклади таких сайтів тут і тут.
  навчання в польщі для українців
   Ви маєте обрати 5-6 підходящих варіантів і тоді вже між ними обирати детально – уточнюйте інформацію щодо статусу ВУЗа – приватний, державний, що це дає. Також по вашій конкретній спеціальності яка – оплата, коли починається навчання (в деяких навч. закладах є можливість почати навчання не тільки восени а і весною), які соціальні умови для студентів – територія, проживання, вільний час. Якщо ви щось не знайшли на сайті закладу – сміливо заходьте в їх соцмережі і задавайте питання – вам обов’язково дадуть відповідь.

  ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ВСТУПУ.
  Що потрібно:

  1. Оригінал атестата або диплома бакалавра
  (його потрібно перевести на польський і запевнити спеціальною печаткою – апостилем). Дешевше це зробити в Польщі – державним вузам потрібен переклад, зроблений тільки польським присяжним перекладачем – це ще один аргумент, щоб робити його в Польщі, а не вдома.
  2. Медична довідка 0-86 Б.
  (стандартна довідка для вступу до вузу), і її краще зробити заздалегідь в своїй країні.

  3. Анкета, заповнена онлайн.
  У кожного університету вона своя, ви обов’язково знайдете неї на сайті вузу.
  4. 4 фото
  в кольорі, які саме –уточнюйте конкретно.

  5. Паспорт, або свідоцтво
  про народження (якщо не досяг повноліття). + Ксерокопії

  6. Закордонний паспорт
  + Ксерокопії

  7. Сертифікати
  про знання польської та/чи англійської мов.

  Якщо все це вже зроблено – настає час до самого вступного процесу:
  1. Оплата за навчання. Якщо ви оплачуватимете в Польщі – буде без комісії, так як при переказах вам прийдеться додатково сплатити комісію 1-5%.
  2. По отриманні оплати університет відправляє вам на фізичну адресу лист із запрошенням для посольства. Отримавши його, звірте правильність написання ваших особистих даних щоб потім не було неточностей.
  3. Ви подаєте документи на національну польську візу типу “D”. Вона видається безкоштовно. Деталі дізнайтеся у посольстві.
   Отримавши всі документи, ви можете відправлятись в Польщу і вступати до обраного навчального закладу. А далі – все залежить від вас та ваших старань – в Польських ВУЗах, ви маєте самі хотіти навчатись – це ж потрібно вам а не викладачам. Таке ставлення. А показники рівня ваших знань перевіряються на різних зрізах, тестах, заліках, – і тоді вже знаєш – здав – не знаєш – відповідно.

  навчання в польщі для українців
  Та якщо у вас є мета – хороша освіта та добреоплачувана робота в майбутньому – навчання в Польщі цілком може виправдати ваші сподівання.

  1
  Залиште свій відгук

  avatar
  1 Коментувати теми
  0 Відповіді на тему
  0 Підписники
   
  Найчастіше обговорювані коментарі
  Гаряча тема коментарів
  1 Коментар авторів
  Наталія Автори останніх коментарів
    Підписатися  
  Сповістити про
  Наталія
  Гість
  Наталія

  Да наші інститути вже такі ціни луплять шо краще вже в Польщу відправляти вчитись – там і можливості кращі, у моїх знайомих дочка вивчилась, зараз живе і працює в Польщі на логістичній компанії, навіть вже потроху почала підніматись по посадових сходах. Дитина насолоджується життям – працює, їздить по Європі на вихідні… Її батьки також задоволені, що все так в їх житті склалося.