Що і як варто зробити, щоб знайти хороший заробіток в Польщі?

 Ви вирішили відправитись на заробітки в Польшу, і , звичайно, хочете отримати надійну роботу з гідною оплатою та умовами праці. Тоді вам необхідно знати деякі позиції, що гарантуватимуть отримання такої роботи:

 • Перевіряйте фірму, що надає роботу.
  Запитуйте тих, хто вже їздив від них, читайте відгуки в соцмережах, в інтернеті, якщо це посередники – перевірте ліцензію, дозволи на право надавати такі послуги. Уникайте “неофіційних” та “дуже високооплачуваних” пропозицій.
 • Будьте уважні при оформленні документів.
  Якщо ви вирішите скористатись несправжнім запрошенням то ризикуєте отримати депортацію та купу неприємностей, так як справжність легко перевіряється як на митниці, так і на самій території Польщі. 

 Для того щоб офіційно працевлаштуватись в Польщі, потрібно отримати візу категорії D з правом роботи. Для цього треба запрошення від польської сторони, яке покаже, що вас чекають і готові працевлаштувати на певних умовах. Таке запрошення називається Oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi, що в перекладі Заява про намір доручити роботу іноземцю.

  Однак таке запрошення підходить тільки для можливості запросити працівника на невеликий термін до 180 днів. І підходить для людей, які є громадянами України. Таке освядчення оформляється досить швидко, всього за один-два дні в Urząd Pracy самим роботодавцем. І потім вирушає поштою або кур’єрською службою працівнику, який при його пред’явленні отримує робочу візу.

 • Обирайте угоди на роботу максимально вигідні.
  umowa o pracę — ви отримуєте те, про що домовляєтесь і не менше,при цьому маєте мати дозвіл на роботу, що видає Воєвода.
  umowa o pracę na czas nieokreślony — за цією угодою повідомити про звільнення вас мають за 1 або 3 місяці, більш серйозні умови та гарантії стабільності, можуть навіть видавати в банку кредит за його пред’явлення.
  umowa o pracę na czas określony — укладається не більше 2 разів на загальний термін до 33 місяців. Після цього вам має бути запропоновано безсторкову трудову угоду.
  umowa na okres prуbny — підписується терміном не більше 3 місяців і продовження не має.
 • Уважно читайте документи, які завірятимете.
  Ніби всі розуміють такі речі і все ж не всі виконують. Потім виникають проблемні ситуації, в які ви ж себе і поставили, підписавши неперевірений папірець. Щось незрозуміло в документі – завжди запитуйте, уточнюйте, що це значить, які наслідки, що гарантує… 
 • Не передавайте іншій особі оригінали документів!
  Паспорт, ІПН, свідоцтва… 

Які спеціальності мають високооплачувану роботу в Польщі.

 Можливість отримувати високу, навіть для Польші, оплату за працю, мають далеко не всі. В першу чергу це кваліфіковані і дефіцитні професії, як от: IT- спеціалісти, фінансисти, знавці банківської справи, професії з розділів енергетики та медицини. Такі спеціалісти справді в дефіциті, і вас візьмуть. Також ви маєте:

 1. Володіти польською або англійською мовами.
 2. Предявити документпідтвердження вашого професійного рівня, що визнається в Євросоюзі.
 3. Мати досвід роботи.

 Є і менш прибуткові, але високооплачувані вакансії для спеціалістівукраїнців, та вони не досить популярні, бо мають ряд вимог та важкі умови роботи. Це водіїміжнародники, таксисти, водії на інших транспортних засобах

 Українські заробітчани в більшості не працюють програмістами або водіями TIR. Для них є вакансії в таких галузях, як:

 1. фермерство;
 2. аграрний сектор;
 3. готельно-ресторанний бізнес;
 4. будівельно-ремонтна галузь;
 5. виробництва, фабрики;
 6. логістичні склади.

 Врахувавши всі вищеперераховані поради та можливості заробітків, ви можете вже визначити, на що можете розраховувати з вашою професією, навичками та досвідом.

 Принаймі, з чого стартувати, і куди рухатись в пошуках роботи.

1
Залиште свій відгук

avatar
1 Коментувати теми
0 Відповіді на тему
0 Підписники
 
Найчастіше обговорювані коментарі
Гаряча тема коментарів
1 Коментар авторів
Жанна Уварович, Демидівський район Автори останніх коментарів
  Підписатися  
Сповістити про
Жанна Уваровська, Демидівський район
Гість
Жанна Уваровська, Демидівський район

Хочу написать про свої заробітки в Польщі – ми з знайомою були в м.Седельце на курячих паштетах, на мариновці шашлика… Звичайно, робота різноробочого не так платилась як спеціалістів -то правда, але всерівно, в порівнянні з оплатою в нас, то там більша набагато. Да і немає у нас в селі взагалі роботи, колгосп давно розвалили, молодь вся по заробітках. От і ми (нам вже за 40), тоже змушені були шукати де заробити. Процеси на роботі були разні – і на конвеєрі і на пакуванні в ящики…Але пропрацювали 3 місяці і заробили грошей на зиму.