6 популярних варіантів пошуку роботи за кордоном.

Для різних людей є так само безліч варіантів роботи не в своїй країні. Та серед усіх можна виділити ті, що найчастіше обирають українці для того, щоб знайти хорошу роботу за кордоном.

1. За допомогою спеціальних програм, посередників, агентств з працевлаштування.
Незалежно від того, де вони знаходяться, такі агентства пропонують широкий спектр варіантів роботи, стажування та волонтерських можливостей у всьому світі. Ви можете одержати допомогу з вашою візою, вибором вакансії, працевлаштуванням іт.д., в тій країні, яка вас цікавить і на ту роботу, яка вам підходить.
Плюси: дані агентства беруть на себе турботи та організаційні моменти, які займали би у вас чимало часу, хвилювань та завдавали б незручностей. Вони допоможуть вам отримати візу, водійські права, медичну страховку, навіть допоможуть вам створити міжнародний банківський рахунок, якщо вам це потрібно. Якщо це ваш перший досвід роботи закордоном, то це ваш варіант!
Мінуси: залежно від необхідної підтримки та наданих послуг, оплата за це в агентствах буває різною, і вам потрібно бути до цього готовими. Тому перш ніж звернутися до таких організацій, уточнюйте вартість їх послуг — що є платне, що безкоштовне.

2. Поїхати за кордон, а потім знайти роботу.
Цей варіант для тих, хто не боїться ризикувати. Звичайно, вам говоритимуть, що це клопітно і подекуди навть небезпечно. Але якщо ви – впевнені в собі, маєте певну затребувану спеціальність та кошти на перші часи перебування за кордоном, то можете спробувати цей спосіб. Перед вирушанням в дорогу зберіть інформацію про країну куди ви їдете – від необхідних документів для пропуску на кордоні, затребуваних професіях, наявних вакансіях роботи і до стану економіки та політичних настроїв.
Плюси: Ви не залежите ні від кого, не потрібно оплачувати комусь за посередницькі послуги. Самі прокладаєте свій шлях, знайомитесь з країною, людьми. Отримуєте досвід в спілкування і в роботі.
Мінуси: Поїздка за кордон – це не поїздка в інше місто. Ви зіткнетесь з багатьма проблемами, як от документи на подачу для виїзду, інші папери для доступу до виконання роботи(медична книжка, водійські права, документи про освіту). Також вам потрібно буде самому розібратись в документах при прийомі на роботу, страховках, оформленнях банківських карток…
Тож якщо ви до цього всього не готові, то краще обрати перший варіант пошуку роботи.

3. Знайти роботу через інтернет – біржу праці.
По всьому світу є категорії вакансій, які користуються попитом. І роботодавці самі зацікавлені у вас як у спеціалістові. Тож якщо ви — представник однієї з цих затребуваних професій, сміливо розміщайте своє резюме, і — робота сама вас знайде. Здебільшого це стосується ІТ – спеціалістів, вчених, інших вузьконаправлених спеціальностей і передбачає, звичайно, знання іноземної мови та високий професійний рівень.
Плюси: Вам також не прийдеться оплачувати посередницькі послуги з пошуку роботи.
Мінуси: Ви повинні будете самостійно вирішувати всі питання, починаючи від обговорення умов контракту і закінчуючи пошуком житла в іншій країні.

4. Скористатися роботою по обміну.
Чимало сучасних компаній співпрацюють з закордонними партнерами і час від часу роблять обмін працівниками для підвищення кваліфікації та отримання досвіду праці за кордоном. Це чудова нагода і попрацювати за кордоном і не втратити роботу тут на місці. Хто зна, можливо вам там настільки сподобається чи ви зарекомендуєте сбе хорошим спеціалістом і ця робота стане вашою на довший період…
Плюси: Ви не втрачаєте своєї роботи на батьківщині, набуваєте досвід та ще і заробляєте.
Мінуси: такі контракти мають обмеження по часу, віку, та інші умови, але ви їх маєте завчасно обговорити з працедавцем.

5. Робота віддалено (фріланс).
Так працюють програмісти, дизайнери, копірайтери, інші представники таких професій що не потребують присутності в офісі а лише звітності та прийому-здачі роботи. Є фріланс-біржі, по типу Апворк, де ви можете розмістити своє резюме, вартість години роботи, зразки робіт…і т. д. І роботодавці виходячи з цього а з часом і з вашого рейтингу на цьому сайті самі будуть з вами контактувати та давати завдання для роботи.
Плюси: На деяких таких біржах є системи перестраховки, тобто гроші за роботу біржа відразу отримує і вона ж утримує їх до тих пір, поки замовлення не буде виконане та отримано підтвердження від роботодавця. І лише тоді вам оплачує.
Мінуси: та якщо ви працюєте з іноземним замовником через сайт чи безпосередньо, то повинні самі себе застрахувати від недобросовісних роботодавців. Наприклад, деякі дизайнери спеціально висилають підсумкову роботу з водяними знаками або в поганій якості, програмісти додають в свою програму якусь неполадку, зобов’язуючись все виправити (або вислати в хорошій якості) після оплати.

6. Отримати роботу після навчання за кордоном.
Цей варіант підходить для тих, хто отримує освіту за кордоном і звичайно, маючи диплом європейського зразка, таким чином має всі шанси залишитись там і на роботу. Тим більше що мова за період навчання вивчена, з країною знайомі, і спеціальність маєте.
Плюси: Ви вже адаптувались до країни, соціума, вам легко буде почати кар’єру.
Мінуси: Чим довше ви залишаєтесь за кордоном тим менше шансів, що ви повернетесь на батьківщину, ви повинні це вирішити на початку професійної кар’єри.

Серед перерахованих варіантів звичайно не всі, але найпопулярніші серед українців способи пошуку роботи.Та все це індивідуально, залежить від вашого віку, вмінь, освіти, здоров’я…Чи готові ви на те, щоб на декілька місяців розлучитись з рідними, сім’єю, працювати довго та нелегко? Все це вирішувати вам. Але знайти хорошу роботу за кордоном все ж реально і цілком можливо, і чимало наших співвідчизників цим вже скористалися.

Залиште свій відгук

avatar
  Підписатися  
Сповістити про