6 популярних варіантів пошуку роботи за кордоном.

Для різних людей є так само безліч варіантів роботи не в своїй країні. Та серед усіх можна виділити ті, що найчастіше обирають українці для того, щоб знайти хорошу роботу за кордоном.

1. За допомогою спеціальних програм, посередників, агентств з працевлаштування.
Незалежно від того, де вони знаходяться, такі агентства пропонують широкий спектр варіантів роботи, стажування та волонтерських можливостей у всьому світі. Ви можете одержати допомогу з вашою візою, вибором вакансії, працевлаштуванням іт.д., в тій країні, яка вас цікавить і на ту роботу, яка вам підходить.
Плюси: дані агентства беруть на себе турботи та організаційні моменти, які займали би у вас чимало часу, хвилювань та завдавали б незручностей. Вони допоможуть вам отримати візу, водійські права, медичну страховку, навіть допоможуть вам створити міжнародний банківський рахунок, якщо вам це потрібно. Якщо це ваш перший досвід роботи закордоном, то це ваш варіант!
Мінуси: залежно від необхідної підтримки та наданих послуг, оплата за це в агентствах буває різною, і вам потрібно бути до цього готовими. Тому перш ніж звернутися до таких організацій, уточнюйте вартість їх послуг — що є платне, що безкоштовне.

2. Поїхати за кордон, а потім знайти роботу.
Цей варіант для тих, хто не боїться ризикувати. Звичайно, вам говоритимуть, що це клопітно і подекуди навть небезпечно. Але якщо ви – впевнені в собі, маєте певну затребувану спеціальність та кошти на перші часи перебування за кордоном, то можете спробувати цей спосіб. Перед вирушанням в дорогу зберіть інформацію про країну куди ви їдете – від необхідних документів для пропуску на кордоні, затребуваних професіях, наявних вакансіях роботи і до стану економіки та політичних настроїв.
Плюси: Ви не залежите ні від кого, не потрібно оплачувати комусь за посередницькі послуги. Самі прокладаєте свій шлях, знайомитесь з країною, людьми. Отримуєте досвід в спілкування і в роботі.
Мінуси: Поїздка за кордон – це не поїздка в інше місто. Ви зіткнетесь з багатьма проблемами, як от документи на подачу для виїзду, інші папери для доступу до виконання роботи(медична книжка, водійські права, документи про освіту). Також вам потрібно буде самому розібратись в документах при прийомі на роботу, страховках, оформленнях банківських карток…
Тож якщо ви до цього всього не готові, то краще обрати перший варіант пошуку роботи.

3. Знайти роботу через інтернет – бір