07.11.2017

Глава МЗС Польщі влаштував в музеї Львова скандальну витівку

Глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський під час візиту до Львова відмовився відвідати Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького". Сталося це після розмови про окупацію.
Про це повідомляє "Радіо Свобода".
Відзначається, що в програмі візиту Ващиковського до Львова було відвідування музею, проте міністр відмовився від цього плану після того, як поцікавився позицією директора музею Руслана Забілого про події 1918 року в Західній Україні.
"Міністр запитав мене, чи була Західна Україна окупована в 1918 році. Я відповів, що так, що це була окупація. Потім він різко розвернувся з порога і не зайшов до музею. Це було, на мою думку, зроблено навмисне, це умисний політичний крок ", - розповів Забілий.
До слова, напередодні глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що польська влада планує запустити процедуру, яка б унеможливила в'їзд в країну людям, які сповідують антипольські погляди.
У МЗС України зазначили, що в нашій державі немає антипольських настроїв, а більшість українців абсолютно позитивно ставляться до Польщі, незважаючи на історію.