22.02.2017

Новий залізничний маршрут з Ковеля до Любліна влітку 2017  року

Українська сторона пропонує пустити потяг з Ковеля до Хелма і звідти – до Любліна.

Вже влітку цього року планують запустити новий залізничний маршрут Ковель – Хелм – Люблін або Ковель – Дорогуськ.

Про це стало відомо під час оперативної наради в голови Волинської ОДА Володимира Гунчика.

Наразі на напрямку Ковель – Хелм – Люблін діє вантажне сполучення, проте погано розвинуте пасажирське.

Начальник управління розвитку, інвестицій та європейської інтеграції облдержадміністрації Юрій Кресак зазначив, що в результаті перемовин між українською та польською стороною стало відомо, що для впровадження маршруту українській стороні потрібно буде придбати двовагонний рейковий автобус на 180 місць. Обійдеться він не менше, ніж в 5 мільйонів євро.


Також зазначається, що поки немає остаточного рішення щодо маршруту. Польські залізничники пропонують, аби потяг йшов з Ковеля до Дорогуська, де пасажири зможуть пересісти на поїзди, які сполучають чимало міст Польщі.

Своєю чергою, українська сторона пропонує пустити потяг з Ковеля до Хелма і звідти – до Любліна. Зі слів Юрія Кресака, Хелм як транзитна точка необхідний, адже з цього міста їде близько 12 потягів не лише Польщею, але й в інші країни і міста Європи.

Наразі невідомо про точну дату запуску маршруту, проте сторони перемовин орієнтуються на літо 2017 року. Деталі впровадження проекту стануть відомі лише під час другого круглого столу між українськими та польськими спеціалістами.


Нагадаємо, у лютому "Укрзалізниця" запускає додатковий потяг "Інтерсіті+" до Харкова. Він курсуватиме щоп'ятниці та щонеділі. Швидкісний потяг прямуватиме через Полтаву та Миргород. Крім цього, додатковий поїзд "Інтерсіті+" пустять до Запоріжжя. В лютому він курсуватиме шість днів на тиждень, окрім вівторка. Найближчим часом квитки будуть доступні на сайті "Укрзалізниці" та в касах.