06.09.2017

Поляки допоможуть Львову очистити підземну річку Полтву

Польща готова модернізувати львівські очисні споруди. Про це повідомляє 24 канал. Відходи з місцевої підземної річки Полтви потрапляють у Віслу, яку поляки вже очистили раніше. Але, наші західні сусіди візьмуться нам допомагати, якщо Львів доведе значимість такої інвестиції для всієї країни.
У Варшаві працюють чотири очисні споруди. "Чайка" – найбільша і найсучасніша у Польщі. 5 років тому її розбудували і модернізували. Усі стоки запливають у цю камеру.
При нормальній погоді, як зараз то тут 15-18 тисяч метрів кубічних на годину, але як падає дощ то може і 52 тисячі бути. + Потім припливають до цієї будівлі, де завдяки механічній очистці на решітках у 6 міліметрів затримується сміття,
– розповів керівник варшавських очисних споруд Чайка Ярослав Судов.
Далі стоки потрапляють до чотирьох резервуарів. Мінеральні частки викачують насоси із дна, а жир та олію спалюють. Неприємний запах зникає у двох станціях дезодорації.
Наступний етап очистки – збір біогазу. Біогаз спалюють, повністю забезпечуючи Варшаву теплом та на половину електроенергією. Модернізацію здійснили за гроші платників податків та завдяки дотаціям Євросоюзу і Європейського інвестиційного банку.
Цілий комплекс очисних споруд коштував 200 мільйонів євро плюс 1,153 мільярди злотих,
– сказав Судов.
Завдяки реконструкції вода у Віслі стала значно чистішою. Проте, зі Львова, через старі очисні споруди, туди досі потрапляють відходи. Бо ж українське місто скидає стоки у Полтву, вона впадає у Західний Буг, а той – у польську Віслу.
Фінансову допомогу та дешеві кредити може надати Національний фонд охорони довкілля і водного господарства Польщі. Однак Львівводоканалу потрібно ще довести, що інвестиція має значення для цілої країни.
В львівських очисних спорудах обладнання не оновлювали десятки років. Цього року лише відремонтували первинний відстійник.
Це первинна очистка це сама біологічна очистка, вторинна очистка вона ще лишилася на рівні радянського часу з тих пір як побудовані ці очисні споруди,
– заявив директор ЛМКП Львівводоканал Валентин Вольський.
Переговори між Львівводоканалом та польським фондом охорони довкілля тривають. Вже у жовтні на екологічному форумі у Львові сторони планують підписати меморандум про співпрацю.